O nas

Dalej Razem Sp. z o. o. to przedsiębiorstwo społeczne, stworzone z myślą o osobach z autyzmem. Wyłącznym właścicielem Spółki jest Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”.
Od początku działalności dbamy o to by być firmą odpowiedzialną społecznie:

  • zysk z naszej działalności w całości przekazywany jest na cele statutowe Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”
  • zatrudniamy ponad 50% osób niepełnosprawnych
  • dbamy o środowisko naturalne

Zatrudniamy 16 osób z zaburzeniami spektrum autyzmu. W Polsce tylko 1 % osób z autyzmem znajduje jakiekolwiek zatrudnienie, my to zmieniamy!
W spółce funkcjonują działy: poligraficzny, multimedialny, rękodzielnia i kulinarny. Praca jest dostosowana do poziomu niepełnosprawności naszych pracowników.
Chcemy pokazać, że osoby z autyzmem mogą i chcą pracować, a ich praca w niczym nie musi odbiegać od zleceń realizowanych w innych firmach funkcjonujących na rynku.
Nie zaczynamy od zera - przez rok prowadziliśmy projekt "Dalej Razem. Multimedia", w którym pod okiem ekspertów (grafika, fotografa, filmowca i programisty) nasi podopieczni zdobywali specjalistyczne umiejętności pozwalające na realizację ciekawych zleceń z zewnątrz. Próbkę naszych możliwości można zobaczyć na kanale YouTube Stowarzyszenia "Dalej Razem".

Nasza firma powstała przy wsparciu Fundacji Vellux z Danii. Dzięki dofinansowaniu wyremontowaliśmy pomieszczenia i zakupiliśmy wyposażenie firmy. Inwestujemy w nowoczesne i ekologiczne technologie. Dział poligraficzny wyposażony jest między innymi w sprzęt umożliwiający druk cyfrowy (Konica Minolta Bizhub PRESS C7000P i Bizhub pro 1051) i oraz ekologiczny lateksowy druk wielkoformatowy (HP Latex 260).

Jest to jedno z pierwszych takich przedsięwzięć w Polsce - by na bieżąco śledzić nas rozwój zapraszamy na nasz fanpage na facebooku

W maju 2014 roku uruchomiliśmy drukarnię internetową WYDRUKUJEMY.TO

W listopadzie 2014 roku premierę miał portal edukacyjny Dalej Razem EDU - poświęcony tematyce zaburzeń ze spektrum autyzmu. Portal zawiera ofertę szkoleń z tematyki autyzmu dla terapeutów, nauczycieli, filmy edukacyjne (tematyka spektrum autyzm) oraz pomoce terapeutyczne wykonywane w naszej Rękodzielni.

Zachęcamy również do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”: