O nas

Dalej Razem Sp. z o. o. to przedsiębiorstwo społeczne, stworzone z myślą o osobach z autyzmem. Wyłącznym właścicielem Spółki jest Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”.
Od początku działalności dbamy o to by być firmą odpowiedzialną społecznie:

  • zysk z naszej działalności w całości przekazywany jest na cele statutowe Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”
  • zatrudniamy ponad 50% osób niepełnosprawnych
  • dbamy o środowisko naturalne

Aktualnie zatrudniamy 20 osób z zaburzeniami spektrum autyzmu.
Praca w różnych działach naszej firmy jest dostosowana do poziomu niepełnosprawności naszych pracowników.
Chcemy pokazać, że osoby z autyzmem mogą i chcą pracować, a ich praca w niczym nie musi odbiegać od zleceń realizowanych w innych firmach funkcjonujących na rynku.
Nie zaczynaliśmy od zera - wcześniej przez rok prowadziliśmy projekt "Dalej Razem. Multimedia", w którym pod okiem ekspertów (grafika, fotografa, filmowca i programisty) nasi podopieczni zdobywali specjalistyczne umiejętności pozwalające na realizację ciekawych zleceń z zewnątrz. Próbkę naszych możliwości można zobaczyć na kanale YouTube Stowarzyszenia "Dalej Razem".

Nasza firma powstała przy wsparciu Fundacji Vellux z Danii. Dzięki dofinansowaniu wyremontowaliśmy pomieszczenia i zakupiliśmy wyposażenie firmy. Inwestujemy w nowoczesne i ekologiczne technologie. Dział poligraficzny wyposażony jest między innymi w sprzęt umożliwiający druk cyfrowy.

W maju 2014 roku uruchomiliśmy drukarnię internetową WYDRUKUJEMY.TO

W listopadzie 2014 roku premierę miał portal edukacyjny Dalej Razem EDU - poświęcony tematyce zaburzeń ze spektrum autyzmu. Portal zawiera ofertę szkoleń z tematyki autyzmu dla terapeutów, nauczycieli, filmy edukacyjne (tematyka spektrum autyzm) oraz pomoce terapeutyczne wykonywane w naszej firmie.